Hareketli (Tam) Protez

Dişlerinin tümünü kaybetmiş hastalara uygulanan bir protez türüdür. İlk randevuda ölçü alımıyla birlikte toplam 4-5 seans ve 1 hafta süren bir işlem sonucu proteziniz teslim edilir. İlk haftalarda protez vurukları nedeniyle belli bölgeler canınızı acıtabilir ve bunların hekiminiz tarafından uyumlandırılması gerekir. Protezin takıldığı ilk günlerde sert gıdalardan kaçınılmalı ve küçük lokmalarla yemek yenilmelidir. Protez gece yatarken mutlaka ağızdan çıkarılmalı ve her yemekten sonra su ve diş fırçası ile temizlenmelidir. Temizlik sırasında aşındırıcılar ve kimyasal maddeler kullanılmamalıdır.

Klasik Parsiyel Protezler

Kısmi dişsizlik vakalarında tutuculuğun metal kroşeler vasıtasıyla mevcut dişlerden sağlandığı , hasta tarafından takılıp çıkarılabilen protezlerdir

Hassas Bağlantılı Protezler

Kısmi dişsizlik vakalarında tutuculuğun mevcut dişlere yapılan kronlar vasıtasıyla hassas bağlantı sistemleriyle sağlandığı hasta tarafından çıkarılabilen protezlerdir.

Tam Protezler

Tüm dişlerin eksik olduğu durumlarda uygulanan hasta tarafından takılıp çıkartılabilen protezlerdir.

Overdenture

Tüm dişlerin eksik olduğu durumlarda tutuculuğun implant veya diş kökleri üzerine uygulanan özel bağlantı sistemleri ile sağlandığı hasta tarafından takılıp çıkarılabilen protezlerdir.

Immediate Protezler

Cerrahi işlem sonrası hemen hazırlanan geçici protezlerdir.

Hareketli (Tam) Protez